Ramki na zdjęcia 

Ramki na zdjęcia

Szukasz dekoracji do wnętrza domu lub mieszkania, dzięki którym przestrzeń nabierze wymarzonego przez Ciebie charakteru? Jedno z dobrych rozwiązań to wybór ramek na zdjęcia o designie dopasowanym do stylu wnętrza i wypełnionych pięknymi fotografiami, plakatami bądź obrazami. Zapraszamy do wyboru najlepszych w swoim przypadku modeli i uzupełnienia za ich pomocą aranżacji.

Ramki na zdjęcia – jak wybrać?

Ramki wypełnione zdjęciami ożywiają wnętrze domu lub mieszkania – uwieczniają ważne, szczęśliwe chwile i przywołują dobre wspomnienia. Ścienna galeria ze wspólnymi fotografiami stanowi również okazję do rozmów podczas odwiedzin gości. To też jeden z najprostszych sposobów personalizacji przestrzeni. Zanim zdecydujesz się na zakup ramek na ścianę, zastanów się, na jakim efekcie we wnętrzu Ci zależy i jakie w związku z tym parametry będą istotne. Weź pod uwagę takie kwestie jak:

  • Wymiary ramek – wybierz te, które najbardziej pasują do metrażu pomieszczenia. Zbyt małe i niedopasowane do pozostałych elementów pod względem wymiarów ramki na zdjęcia będą prezentowały się mało efektownie.

  • Materiały – zdecyduj się na materiały dopasowane do stylu aranżacyjnego. Możesz wybrać ramki do zdjęć wykonane z drewna, szkła, metalu czy tworzywa sztucznego.

  • Praktyczność – ramka na zdjęcia powinna być prosta w użyciu i pozwalać na szybką wymianę fotografii bez jej uszkodzenia.

  • Liczba fotografii – zastanów się, czy interesuje Cię bardziej ramka na pojedyncze zdjęcia, czy może zestaw ramek.

  • Design – przemyśl też kwestię estetyki, która Cię interesuje. We wnętrzach urządzonych w stylu vintage bądź rustykalnym sprawdzą się ozdobne ramki na zdjęcia, a w nowoczesnych minimalistyczne.

Jakie funkcje we wnętrzu pełnią ramki na zdjęcia?

Dlaczego warto umieścić ramki na zdjęcia na ścianach w domu lub mieszkaniu? Odgrywają one we wnętrzu takie role jak:

  • Dekoracja przestrzeni – dzięki ramkom z fotografiami rodzinnymi, plakatami czy obrazami ozdobisz wnętrze i uczynisz je bardziej przyjaznym, przytulnym i skłaniającym do spędzania w nim czasu. Stanowią one element wyposażenia, który poprawia nastrój w domu.

  • Organizacja – ramki na zdjęcia pozwalają na sprawne uporządkowanie wszystkich fotografii i ich wyeksponowanie we wnętrzu.

  • Personalizacja – ramki pozwalają również zindywidualizować wnętrze dzięki uwiecznieniu ważnych momentów z życia.

Ramki na zdjęcia a styl wnętrza

Ze względu na to, że ramki na zdjęcia pełnią we wnętrzu przede wszystkim funkcje dekoracyjną, należy je dobrze dopasować do wystroju. Odpowiednio dopasowane do wymiarów przestrzeni, stylu wnętrzarskiego i pozostałych elementów ramki będą stanowiły przykuwający wzrok i ważny detal. Podkreślą charakter pomieszczenia i uzupełnią w naturalny sposób aranżację. Do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym wybierz ramki na zdjęcia z ozdobną ramą – może być ona wykonana z drewna, metalu czy szkła. Podobnie w przypadku aranżacji rustykalnej, modern farmhouse, shabby chic, prowansalskim i vintage. W pomieszczeniu o nowoczesnej, minimalistycznej i industrialnej stylistyce sprawdzą się ramki na zdjęcia pozbawione ozdób i stworzone z metalu lub szkła.

Gdzie umieścić ramki na zdjęcia?

Ramki na fotografie możesz umieścić nie tylko na ścianie. Będą one dobrze się prezentowały również na różnych powierzchniach, półkach i stołach. W Fabryce Mebli znajdziesz ramki na zdjęcia, które zarówno ustawisz na dowolnym blacie, jak i powiesisz na ścianie. Ramki ze zdjęciami możesz umieścić na przykład na konsoli w korytarzu, by fotografie witały domowników i gości już w chwili wejścia. Polecamy również umieszczenie ramek w salonie na komodzie lub w oszklonej witrynie. W przypadku gdy nie zasłaniasz okna firanką ani zasłoną możesz ustawić je na parapecie w oknie przy donicach z roślinami i świecznikami. Warto również powiesić ramki na zdjęcia na ścianie nad schodami prowadzącymi na piętro. W ten sposób w łatwy i efektowny sposób wzbogacisz wnętrze domu bądź mieszkania.

Modele ramek na zdjęcia w Fabryce Mebli

W naszym sklepie online znajdziesz rozmaite modele ramek na zdjęcia, dzięki czemu z łatwością dobierzesz model odpowiadający Twoim potrzebom i wystrojowi wnętrza. Osobom szukającym zestawu ramek polecamy produkt Luna o kształcie okręgu symetrycznie podzielonego na mniejsze fragmenty. Średnica ramy wynosi 58 centymetrów i zmieści się w niej 9 fotografii. Polecamy również model Fotochain, czyli zestaw ramek na zdjęcia wiszących na solidnym łańcuszku. Możesz wybrać wariant z okrągłymi bądź prostokątnymi ramkami.

Zapraszamy do wyboru nietuzinkowych ramek na zdjęcia w Fabryce Mebli i personalizacji wnętrza domu za pomocą fotografii!