Turbiny zewnętrzne 

Turbiny do okapu

Turbina do okapu kuchennego to doskonały wybór, jeśli chcesz, by wyciąg pracował niemal bezgłośnie. Zamontujesz ją poza kuchnią – na strychu, elewacji budynku, dachu lub w piwnicy. Praca okapu kuchennego może być tak bardzo głośna, że zakłóci odpoczynek, rozmowę z bliskimi, słuchanie muzyki, czytanie lub oglądanie telewizji. Dzięki turbinie do okapu gastronomicznego powietrze w kuchni zostanie oczyszczone bez zakłócania relaksu niepotrzebnym hałasem wywoływanym przez urządzenie.

Turbina do okapu kuchennego – zewnętrzna i wewnętrzna

W zależności od możliwości wnętrza możesz zdecydować się na turbinę do okapu kuchennego montowaną wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Pierwsza opcja oznacza, że urządzenie należy umieścić na strychu lub w garażu. W przypadku drugiej turbinę trzeba umieścić w okapie na dachu lub elewacji obiektu. Silnik do wyciągu kuchennego połączysz z okapem za pomocą przewodu elektrycznego (kabla).

Jak zamontujesz turbinę do okapu?

Aby zagwarantować zasilanie silnikowi, podłącz okap do turbiny kilkumetrowym, 5-żyłowym kablem. Często przewód elektryczny znajduje się w zakupionym zestawie. Dodatkowo, by przetransportować na zewnątrz nieczystości, drobinki tłuszczu i nieprzyjemne zapachy powstające w trakcie gotowania, musisz zamontować okrągłą rurę o właściwym przekroju (średnica przekroju wynosi często około 150 milimetrów) lub kanał płaski z przejściem na okrągły kanał fi15. Dla wtyczki zasilającej znajdującej się przy korpusie okapu przygotuj natynkowe gniazdko.

Turbiny do okapów – oczyszczanie powietrza bez hałasu

Zazwyczaj silnik okapu, czyli turbina, jest umieszczona wewnątrz okapu. Dlatego uruchomienie pochłaniacza generuje mniejszy lub większy hałas. Jeżeli głośność na biegu początkowym pracy urządzenia wynosi poniżej 50 dB, działanie okapu nie jest mocno uciążliwe. W momencie zaś gdy wyciąg lub pochłaniacz pracuje głośniej, może on przeszkadzać w odpoczynku po pracy, rozmowie lub oglądaniu TV. Dzięki zamontowanej poza kuchnią turbinie – w miejscu, w którym przebywamy rzadko, na przykład na strychu – powietrze zostanie oczyszczone bez uciążliwego dźwięku silnika.

Turbina do okapu będzie działała w innym wnętrzu lub na zewnątrz obiektu po włączeniu urządzenia za pomocą pilotu lub przycisku. Często cichą pracę pochłaniacza bądź wyciągu uważa się za jedną z istotnych cech podczas wyboru właściwego modelu. Dzięki turbinie do okapu kuchennego nawet w trakcie działania urządzenia na najwyższym biegu powietrze zostanie oczyszczone niemal bezszelestnie. Hałas pracującego okapu kuchennego nie zakłóci więc rozmowy domowników, słuchania muzyki lub czytania.

Cicha, a zarazem efektywna praca okapu – o czym pamiętać podczas montażu?

Jeśli chcesz, by okap pracował niemal bezgłośnie, a jednocześnie skutecznie filtrował powietrze, wybierz urządzenie z dość cicho działającym silnikiem. Pamiętaj też o tym, by podłączyć go do drożnej wentylacji. Większy hałas będzie powodował silnik podłączony niewłaściwymi przewodami mającymi za mały przekrój. Rura odprowadzająca nieprzyjemne zapachy, parę wodną i zanieczyszczenia powinna być gładka i mieć taką średnicę jak wylot turbiny w okapie. Odcinek odprowadzającej opary rury powinien mieć maksymalnie 2-3 metry długości. Cichszą pracę okapu kuchennego zapewnią też czyste filtry aluminiowe.

Turbiny Globalo z Fabryki Mebli

Obudowa proponowanych w Fabryce Mebli turbin do okapu kuchennego została wykonana ze stali nierdzewnej INOX. Jest to materiał odznaczający się doskonałymi właściwościami fizykochemicznymi. Dzięki stali INOX turbina cechuje się odpornością na wilgoć, korozję, wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne – w przypadku urządzenia umieszczonego na zewnątrz to bardzo ważne wyróżniki. Ze względu na wytrzymałość opisywany materiał wykorzystuje się nie tylko do produkcji turbin, lecz także wielu innych wyrobów, takich jak na przykład: garnki, okapy kuchenne, lodówki i kuchenki mikrofalowe. Stal INOX jest warta wyboru zarówno ze względu na swoją trwałość, jak i estetyczny wygląd. Ma srebrny, błyszczący odcień. Dlatego spójnie prezentuje się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Jest też dobrym sposobem na przełamanie wystroju, w którym przeważają naturalne materiały, takie jak drewno i kamień. Dostępne w Fabryce Mebli turbiny działają tak jak okapy marki Globalo – w 4-stopniowym zakresie prędkości.

Interesuje Cię turbina do okapu kuchennego, która zapewni cichą pracę kuchennemu wyciągowi i będzie sprawnie działać przez długie lata? Zobacz więc urządzenia dostępne w Fabryce Mebli i wybierz model dobrany do swoich potrzeb.