Słupki stojace 

Słupki stojące

Stojący słupek to mebel, który wykorzystuje się przede wszystkim w łazience. Jest ona pomieszczeniem często nastręczających największych trudności podczas aranżacji. Dzieje się tak, ponieważ łazienka często ma niewielki metraż. Ponadto wymaga umieszczenia zarówno wanny lub prysznica, jak i umywalki, toalety, pralki i szafek do przechowania kosmetyków. W trakcie jej urządzania należy też zadbać o wyposażenie odporne na wilgoć i wysokie temperatury. Jeśli więc interesuje Cię mebel, który nie zajmie mnóstwo miejsca, a mimo to umieścisz w nim niezbędne w łazience produkty, sprawdź stojące słupki łazienkowe.

Słupek łazienkowy stojący – co to za mebel?

Słupki łazienkowe to szafki, które wyróżniają się tym, że są wysokie i wąskie. Ze względu na niestandardowe wymiary wykorzystuje się je głównie w pomieszczeniach o małym metrażu – często spotykanym w miejskich blokowiskach. Głębokość słupka łazienkowego stojącego może wynosić na przykład 20 centymetrów. Jest to niewiele, ale wystarcza do tego, by przechować chociaż część używanych kosmetyków. Szafka może mieć również 60 centymetrów głębokości – na taki wymiar warto się zdecydować w przypadku dużej przestrzeni do zagospodarowania. Planując długość, szerokość i głębokość mebla trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że zbyt duża szafka nie będzie już słupkiem. Zajmie też prawdopodobnie zbyt wiele miejsca, które można by wykorzystać w lepszy sposób.

Stojący słupek musi być nie tylko pojemny, by zmieścić wszystkie kosmetyki, lecz także odporny na niełatwe warunki panujące w łazience. W Fabryce Mebli proponujemy szafki, które wyróżnia wytrzymałość. Nie wpływają na nie negatywnie takie czynniki jak wysoka temperatura i wilgoć. W związku z tym stojący słupek jest w stanie przetrwać bez większego szwanku wiele lat. Nie będzie go trzeba wymieniać na nowo po upływie krótkiego czasu.

Słupki łazienkowe stojące – dlaczego warto je wybrać?

Na stojący słupek łazienkowy warto zdecydować się wtedy, gdy chce się wykorzystać pustą przestrzeń między meblami lub wnękę nad wanną, prysznicem czy toaletą. Mebel ustawisz w małej łazience o wysokim suficie i zagospodarujesz z jego pomocą małe wnętrze. Słupki do łazienki stojące stanowią zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny element wyposażenia pomieszczenia. Wykorzystując kreator dostępny w Fabryce Mebli, stworzysz szafkę o dokładnie takich parametrach, jakich potrzebujesz. Dzięki temu ze stojącymi słupkami łazienkowymi optymalnie zagospodarujesz dostępną przestrzeń. Na takie zaplanowanie miejsca nie pozwolą Ci szafki o bardziej standardowych wymiarach. Ze względu na to, że słupek łazienkowy jest wysoki i ma sporo półek, pomieści wiele kosmetyków, akcesoriów łazienkowych, środków czystości i ręczników. Poza słupkiem łazienkowym stojącym warto zdecydować się na wariant wiszący tego mebla. Wąską wiszącą szafkę można umieścić nad wanną lub toaletą. Dzięki niej zyskasz więcej miejsca do przechowywania, nie zajmując podłogi.

Stojący słupek łazienkowy może pełnić funkcję zabudowy pralki. Dzięki niemu ukryjesz sprzęt i uczynisz wnętrze spójniej zaaranżowanym. Słupek może mieć zarówno część służącą do zabudowy, jak i szafkę przeznaczoną do przechowywania produktów. W Fabryce Mebli oferujemy słupek łazienkowy wiszący, który pozwoli Ci ukryć pralkę, a jednocześnie przyda się do umieszczenia w niej kosmetyków. Ukrycie sprzętów w meblach to trend warty uwagi. Dzięki niemu można zyskać lepiej się prezentującą, bardziej estetyczną przestrzeń.

Gdzie zamontować stojące słupki łazienkowe?

Słupki łazienkowe stojące do łazienki zamontujesz we wnętrzu o dowolnych wymiarach. Zrobisz to dzięki naszemu kreatorowi 3D. W konfiguratorze możesz dobrać konkretną wysokość, szerokość i głębokość mebla. Dzięki możliwości precyzyjnego wyboru wymiarów słupki stojące do łazienki wpasujesz niemal w dowolną przestrzeń. Zamontujesz je we wnęce przy wannie, umywalce czy toalecie. Dokładnie dobrane wymiary pozwolą Ci jak najbardziej optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Z meblami o standardowych wymiarach nie byłoby to możliwe. Warto też oczywiście wykorzystać słupek łazienkowy jako zabudowę sprzętu.

Jakiej głębokości powinien być stojący słupek łazienkowy?

Słupki stojące do łazienki, jak się można spodziewać, mają niewielką głębokość wynoszącą od 20 do 60 centymetrów. Tego rodzaju wymiary pozwalają na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni. Umożliwiają też stworzenie bardziej funkcjonalnego i spójnego pod względem designu pomieszczenia. Jeśli chcesz precyzyjnie określić długość, szerokość i głębokość łazienkowego słupka stojącego, możesz to zrobić, korzystając z kreatora 3D Fabryki Mebli.

Jeśli interesuje Cię słupek stojący do łazienki, z pomocą którego zakryjesz pralkę i zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania, zobacz nasze propozycje.