Akcesoria do okapów kuchennych 

Akcesoria do okapów kuchennych

Trudno wyobrazić sobie w pełni urządzoną, praktyczną i estetyczną kuchnię bez okapu. Urządzenie to oczyści powietrze we wnętrzu, pozbędzie się szkodliwych substancji, drobinek tłuszczu i pary wodnej. Aby sprawnie służyło, musisz jednak wyposażyć je we właściwe akcesoria, takie jak filtry węglowe, tłumiki absorpcyjne, przedłużacze i pokrętła do sterowania okapów. Podczas ich wyboru pamiętaj, że konkretne dodatki najczęściej nie są uniwersalne, ale pasują do konkretnych modeli okapów.

Tłumiki absorpcyjne

Jeśli chcesz, by okap kuchenny pracował cicho, możesz wybrać urządzenie z turbiną montowaną poza kuchnią, na przykład na strychu, w piwnicy, na elewacji bądź dachu budynku. Innym sposobem na zmniejszenie głośności działania pochłaniacza lub wyciągu jest zastosowanie tłumika absorpcyjnego. Dzięki znajdującemu się w nim materiałowi wygłuszającemu emitowany podczas pracy urządzenia hałas będzie niewielki. Tłumik absorpcyjny minimalizuje głośność działania okapu, dzięki czemu zwiększa komfort rozmów, odpoczynku i gotowania w trakcie działania urządzenia. Innym dodatkiem do okapu jest redukująca hałas obudowa na przewód elastyczny.

Pokrętła do sterowania okapów GLOBALO

Innymi akcesoriami, które mogą Ci się przydać, są pokrętła do sterowania okapami kuchennymi. Z ich pomocą uregulujesz prędkość i włączysz oświetlenie. Dostępne w Fabryce Mebli pokrętła są nie tylko praktyczne, lecz także eleganckie i występują w kolorze złota i miedzi.

Przedłużacze do turbiny

Polecamy także przedłużacze, które działają z turbiną elewacyjną i wewnętrzną. Przedłużą one standardową długość przewodu w turbinie o 2, 3, 5 lub 7 metrów. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zamontować przedłużacz, zapraszamy do kontaktu.

Filtry węglowe

Jeśli Twój okap pracuje w trybie pochłaniacza, konieczny będzie zakup filtrów węglowych. Należy je też regularnie wymieniać, średnio po upływie 3 lub 6 miesięcy – zależy to od tego, jak często gotujesz. W skład filtru wchodzą cząsteczki aktywnego węgla, które pochłaniają szkodliwe substancje i nieprzyjemne zapachy powstające w trakcie gotowania.

Zestaw naprawczy do filtra aluminiowego

W Fabryce Mebli znajdziesz też zestaw naprawczy do przeciwtłuszczowego filtra aluminiowego. Z jego pomocą usuniesz uszkodzenie filtra o wymiarach nie większych niż mata do przycięcia. W skład zestawu wchodzą dwa plastikowe uchwyty i trzywarstwowa siatka aluminiowa z wnękami wykrojonymi pod nowe uchwyty.

Filtry przeciwtłuszczowe

Podczas gotowania w powietrzu często unoszą się drobinki tłuszczu, a następnie osadzają na meblach, zasłonach i dywanach. W pozbyciu się ich pomogą takie akcesoria do okapów kuchennych jak filtry przeciwtłuszczowe. Tego rodzaju dodatek może zostać wykonany z papieru, akrylu, włókniny, metalu lub aluminium. Filtr stworzony z aluminium jest wielokrotnego użytku. Po umyciu zamontujesz go ponownie w okapie. Filtry tworzone z akrylu, papieru, włókniny bądź metalu trzeba wymienić, kiedy się zużyją.

Żarówki

Akcesoria do okapu kuchennego, które poprawiają komfort gotowania, to także żarówki doświetlające płytę grzewczą. Warto wybrać ich energooszczędną wersję w postaci oświetlenia ledowego. Każda osoba, która często gotuje i przygotowuje posiłki dla swojej rodziny, na pewno ma świadomość, jak ważne jest odpowiednie światło w kuchni.

Środki do czyszczenia okapu

Aby wyczyścić okap kuchenny i go nie uszkodzić, warto zainwestować w odpowiedni środek czyszczący. Pamiętaj jednak, że trzeba go dostosować do materiału wykonania urządzenia. Możesz zdecydować się na płyn, pastę czyszczącą lub mleczko.

Pilot do zdalnego sterowania

Aby zdalnie sterować okapem kuchennym, przyda Ci się też pilot. To dodatek warty inwestycji szczególnie jeśli pochłaniacz bądź wyciąg umieszczono wysoko na ścianie lub suficie. Możesz również zdecydować się na okap sterowany za pomocą aplikacji mobilnej.

Akcesoria do montażu okapu

W przypadku niektórych modeli okapów kuchennych potrzebne będą Ci akcesoria, które pozwalają na szybki i kompleksowy montaż urządzenia. Do podłączenia okapu do komina niezbędne są takie elementy jak: przewody, opaski zaciskowe, maskownica, rura, kolanko i złączki. Średnica rury powinna odpowiadać średnicy wylotu silnika. Z pomocą opasek zaciskowych połączysz rury, a za pośrednictwem maskownicy zakryjesz rurę – dzięki temu okap będzie wyglądał spójnie i estetycznie.

Zastanawiasz się, które spośród proponowanych akcesoriów do okapów kuchennych sprawdzą się najlepiej? Zapraszamy więc do kontaktu – w Fabryce Mebli chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie.