Przyścienne okrągłe 

Okapy przyścienne okrągłe

Okrągły okap przyścienny wyróżnia się niebanalnym, owalnym kształtem. Zamontujesz go nad płytą grzewczą bądź kuchenką. Tuba zazwyczaj ma niewielką średnicę, dzięki czemu idealnie wpasowuje się w międzyszafkową przestrzeń oraz lekko i elegancko się prezentuje. Przyścienny okap okrągły występuje w różnych kolorach – możesz wybrać go zarówno w wersji bardziej przyciągającej wzrok, jak i neutralnej i mniej się wyróżniającej.

Okrągłe okapy przyścienne – funkcjonalność i nietuzinkowy design

Dzięki niebanalnemu designowi okapy przyścienne sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, industrialnym lub loftowym. Ich wygląd jest bowiem mało standardowy – w przeciwieństwie do okapu w kształcie odwróconej litery „T” raczej nie przywodzi na myśl bardziej tradycyjnych i klasycznych wnętrz. Ponadto przyściennym, okrągłym okapem steruje się sensorycznie, czyli za pomocą dotyku. Sprawia to, że urządzenie tym bardziej kojarzy się z tym, co nowoczesne. Niebanalne wzornictwo okrągłych okapów przyściennych dostępnych w Fabryce Mebli jest zasługą zdolnych projektantów i inżynierów. Dzięki tej współpracy powstają pochłaniacze i wyciągi, które łączą zachwycający design, funkcjonalność i wytrzymałość. Dzięki pionowemu kominowi okapu rura odprowadzająca zanieczyszczenia, nieprzyjemne zapachy, grzyby, bakterie i pleśń do szybu wentylacyjnego jest ukryta. W przypadku okapów przyściennych istotne jest też wykonanie z materiałów odpornych na działanie wilgoci i pary wodnej. Dlatego w Fabryce Mebli oferujemy pochłaniacze i wyciągi okrągłe przyścienne tworzone z doskonałej jakości stali nierdzewnej i szkła hartowanego.

Funkcje okapów przyściennych okrągłych

Dzięki zaawansowanej technologii okrągłe okapy przyścienne oczyszczają powietrze z cząsteczek tłuszczu i wszelkich zanieczyszczeń. Tuba zasysa nieczystości i gdy urządzenie jest podłączone do komina wentylacyjnego, opary zostają przetransportowane poza kuchnię, a powietrze oczyszczone. Na meblach nie osadza się natomiast wilgoć i drobinki tłuszczu. Jeśli okap funkcjonuje w trybie pochłaniacza, nieprzyjemne zapachy neutralizuje się za pośrednictwem wymiennego filtra węglowego.

Okap przyścienny okrągły nie tylko pozbywa się tłuszczu, pary wodnej i przykrych zapachów. Może także stanowić dodatkowe źródło oświetlenia. Warto wybrać światło LED, które jest bardziej oszczędne, jego użycie zapewni Ci więc niższe rachunki za prąd. Ponadto dostosujesz jego natężenie do swoich potrzeb.

Jeśli zaś zależy Ci na cichej pracy urządzenia, zdecyduj się na okap przyścienny okrągły z silnikiem zewnętrznym, czyli takim, który umieścisz poza kuchnią. Turbinę zamontujesz na przykład w garażu, na strychu, w piwnicy lub na elewacji.

Okapy przyścienne okrągłe – niewielkie, ale skuteczne urządzenia

Średnica okapu przyściennego okrągłego wynosi od 37 centymetrów – nie jest to więc ogromny rozmiar. Mimo tak niewielkich wymiarów pochłaniacz bądź wyciąg okrągły pochłonie skutecznie całą parę wodną, drobinki tłuszczu i nieprzyjemne zapachy powstałe w trakcie gotowania. Dzięki temu kuchenne meble dłużej zachowają swój pierwotny wygląd, a na zasłonach i dywanie nie osiądzie wilgoć czy brzydki aromat, na przykład spalenizny. Okap przyścienny okrągły ma postać dłuższej bądź krótszej tuby lub elipsy. Bywa też subtelnie zaokrąglony po bokach, dzięki czemu jego design cechuje lekkość. Nie musisz się obawiać instalacji okapów przyściennych – każdy z modelów ma element montażowy, który pozwala na szybkie i sprawne umieszczenie urządzenia na ścianie. Okap przyścienny okrągły jest wyposażony również w kratkę wentylacyjną, która znajduje się na ścianie lub w suficie.

Okrągłe okapy przyścienne – materiały wykonania

Przyścienne okapy okrągłe to nowoczesne urządzenia nie tylko ze względu na swój niebanalny, designerski wygląd. Materiał ich wykonania również zasługuje na uwagę osób, które cenią zaawansowane technologicznie rozwiązania. Okapy okrągłe tworzy się ze stali lakierowanej, błyszczącej lub INOX, czyli surowców charakteryzujących się wytrzymałością na niełatwe warunki panujące w kuchni. Sprzęt produkowany ze stali INOX jest odporny na działanie wysokich temperatur, odbarwienia, korozję i mechaniczne uszkodzenia. Ponadto okap przyścienny okrągły wykonany z tego rodzaju stali wyróżnia się połyskiem i intensywnym, stalowym odcieniem. Dzięki jego wykorzystaniu będziesz używać urządzenia przez wiele lat bez obawy, że po krótkim czasie okap będzie trzeba wymienić, bo nie będzie wyglądał już tak dobrze jak pierwotnie bądź wydajnie działał.

Przyścienny okap okrągły to urządzenie, które łączy w sobie funkcjonalność i nietuzinkowy design. Pochłania on opary, zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy, a także ciekawie prezentuje się w nowoczesnych kuchniach. Jeśli więc jesteś właśnie na etapie poszukiwania sprawnego, a zarazem estetycznie się prezentującego okapu okrągłego, sprawdź między innymi okapy przyścienne okrągłe. Może któryś model wyjątkowo przypadnie Ci do gustu.