Uchwyty gałki 

Uchwyty – gałki

Gałki do mebli należą do niewielkich, ale przyciągających wzrok i intrygujących elementów wyposażenia. Są detalem, który znacząco wpływa na odbiór danego wnętrza. Jeśli zależy Ci na szybkiej odmianie charakteru pomieszczenia, dobrym pomysłem będzie wybór gałek do szafek. Odświeżą one design Twoich mebli, dodadzą surowości bądź ciepła w zależności od Twoich potrzeb.

Wybierz gałki do szafek i odmień wnętrze

Wśród naszych propozycji znajdziesz różnorodne uchwyty do mebli. Proponujemy zarówno modele o designie pełnym prostoty, pozbawione elementów dekoracyjnych i mające stonowany kolor, jak i bardziej się wyróżniające dzięki wyrazistemu odcieniowi i wielkości. Gałki meblowe zazwyczaj tworzą bardziej przytulny klimat we wnętrzu niż zwykłe uchwyty do szafek. Zarówno zabudowa do kuchni, jak i komoda w salonie, szafka łazienkowa czy garderoba będą wyglądały zupełnie inaczej, jeśli zostaną uzupełnione o praktyczny dodatek w postaci meblowej gałki. To właśnie detale decydują o ostatecznym charakterze danego wnętrza. Dlatego uchwyty powinny zostać wybrane w przemyślany sposób. Musisz wziąć pod uwagę nie tylko ich praktyczność, lecz także design. Bez względu na to, czy interesują Cię klasyczne, czarne gałki, czy może złote elementy glamour, w Fabryce Mebli znajdziesz produkty, których potrzebujesz.

Kiedy warto wybrać gałki do mebli?

Gałek do szafek użyjesz przede wszystkim tam, gdzie przestrzeń służąca do montażu uchwytów jest niewielka. Są one bowiem zazwyczaj mniejsze niż standardowe uchwyty. Gałki sprawdzą się w przypadku wąskich, wysuwanych słupków w meblach kuchennych i łazienkowych, a także szufladek na biżuterię w garderobie lub miejsc na sztućce w kuchennej szafie. W tego typu szafkach zwykłe uchwyty mogłyby nie być dobrym wyborem, ponieważ nie dałoby się ich zamontować lub korzystanie z nich byłoby mało komfortowe.

Uchwyty w formie gałek będą również doskonałym pomysłem, jeśli zechcesz spersonalizować design mebli. Występują one bowiem w rozmaitych formach i mają na tyle charakterystyczny wygląd, że łatwo odmieniają wnętrze.

Gałki meblowe pozwalają też utrzymać fronty w czystości. Korzystając z nich, nie dotykasz bowiem mebli, tylko samych uchwytów. Na gałki meblowe możesz zdecydować się w każdym z pomieszczeń – kuchni, łazience, salonie, sypialni i pokoju dziecięcym.

Gałki do mebli z solidnych materiałów

Uchwyty do mebli w postaci gałek są tworzone z rozmaitych, wytrzymałych materiałów. Możesz zdecydować się na model wykonany z aluminium anodowanego, chromu, satyny lub niklu. W przypadku często otwieranych i zamykanych mebli użyte gałki powinny wyróżniać się trwałością. Należy też zamontować je w taki sposób, by się nie oderwały i nie trzeba było ich ponownie mocować. Proponowane w Fabryce Mebli gałki meblowe mają ergonomiczną formę, która pozwala na wygodne korzystanie z szafek i szuflad.

Uchwyty i gałki meblowe a styl wnętrza

Urządzając wnętrze, wybierasz spośród różnych stylów aranżacji. Poszczególne elementy wyposażenia – również gałki meblowe – mogą wywołać skojarzenia z estetyką bardziej surową i minimalistyczną bądź przytulną i dekoracyjną.

Jeśli chcesz zastosować gałki do mebli we wnętrzu w stylu glamour, wybierz takie elementy, które wyróżniają się szczególnie eleganckim wyglądem. Zdecyduj się na przykład na błyszczącą wersję w złotym lub srebrnym kolorze. We wnętrzu glamour ważna jest bowiem atmosfera luksusu.

We pomieszczeniach utrzymanych w stylu industrialnym lub loftowym postaw na uchwyty cechujące się prostotą i minimalizmem. Wybierz elementy w czarnym, białym lub srebrnym kolorze.

Do miejsc urządzonych w stylu skandynawskim najbardziej będą pasowały gałki do mebli o naturalnym designie. Dobry wybór to na przykład minimalistyczne, matowe uchwyty do szafek czarnym bądź białym kolorze. Możesz na przykład zdecydować się na kontrastujące ze sobą pod względem kolorystyki elementy wyposażenia, na przykład białe meble i ciemne uchwyty.

Wystrój vintage wymaga zaś użycia bardziej dekoracyjnych bądź stylizowanych na starsze gałek. Dobrym wyborem będą także zdobione uchwyty w białym, czarnym lub złotym kolorze.

Bez względu na to, jakie gałki meblowe wybierzesz, masz pewność wykonania ich z troską o każdy detal, pięknego koloru i wyjątkowego designu. Uchwyty do szaf i szuflad w postaci gałek są ponadczasowe – prawdopodobnie więc nie wyjdą z mody jeszcze przez wiele lat. Ponadto występują zarówno w bardziej dekoracyjnej i tradycyjnej formie, jak i minimalistycznej i unowocześnionej.

Jeśli chcesz odmienić charakter wnętrza, wykorzystaj w tym celu gałki meblowe. Wybierz interesujący Cię pod względem kształtu i koloru model. Następnie przymocuj uchwyty do swoich szaf kuchennych lub łazienkowych i ciesz się ich nowym wyglądem.