Słupki wiszące 

Słupki wiszące

Słupki wiszące do łazienki należą do wyjątkowo funkcjonalnych mebli – wykorzystują bowiem wolną przestrzeń na ścianie i stanowią dodatkowe miejsce do przechowywania. Łazienka w wielu mieszkaniach i domach należy do pomieszczeń o niewielkim metrażu. Dlatego słupki wiszące to element wyposażenia, na który decyduje się wiele osób w trosce o lepsze zagospodarowanie pustych miejsc. Tym bardziej, że w łazienkowym słupku wiszącym można przechować wiele potrzebnych podczas troski o higienę i pielęgnacji produktów. Pomieszczą one rozmaite, myjące i kolorowe kosmetyki, środki czystości i ręczniki.

Wiszący słupek łazienkowy – jaki to mebel?

Słupek łazienkowy wiszący jest to szafka, którą spośród innych mebli wyróżniają mało standardowe wymiary. Niewielki rozmiar pozwala na wykorzystanie słupka we wnętrzach o niewielkim metrażu. Jest on wysoki i wąski, więc zamontujesz go w mało foremnych wnękach, na przykład nad wanną czy toaletą. Głębokość słupka łazienkowego może wynosić zarówno 20 centymetrów, jak i nawet 50 centymetrów. Nie powinna być jednak większa niż pół metra – wówczas trudno będzie nazwać daną szafkę słupkiem łazienkowym. Zajmie on też prawdopodobnie zbyt wiele miejsca.

Zastosowanie słupków łazienkowych

Słupki łazienkowe wiszące są dość wąskie. Mimo to doskonale nadają się do umieszczenia w nich wielu potrzebnych przedmiotów. Słupki różnią się liczbą półek. Możesz dobrać ich odpowiednią liczbę na przykład w zależności od tego, ile osób będzie korzystać z szafki. Dzięki temu każdy z domowników zyska własną przestrzeń na potrzebne artykuły. Słupek łazienkowy wiszący pozwoli ułożyć kosmetyki, ręczniki i przybory toaletowe w konkretnych miejscach i zachować porządek. Ponadto dzięki wiszącej, zamkniętej szafce goście nie będą musieli oglądać używanych produktów. Łazienka będzie też bardziej spójnie i estetycznie się prezentować.

Słupek wiszący do łazienki powinien cechować się nie tylko pojemnością, lecz także odpornością na wilgoć i zmiany temperatury. Dzięki odpowiednim materiałom mebel będzie przez wiele lat wyglądał jak nowy i nie będzie trzeba po krótkim czasie wymieniać szafki. Zaoszczędzisz więc na ewentualnych remontach i zakupie nowych słupków wiszących.

Dlaczego warto wybrać słupek łazienkowy wiszący?

Słupek wiszący przeznaczony do łazienki jest meblem wartym wyboru nie tylko we wnętrzach o niewielkim metrażu. Dodatkowe miejsce do przechowywania przyda się tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Dzięki niemu przestrzeń będzie wyglądała na uporządkowaną i zaaranżowaną w zgodzie z ustalonym stylem, a nie chaotyczną i pozbawioną spójności. Powierzchnia ściany nad toaletą lub wanną często doskonale sprawdza się jako miejsce na słupek wiszący. Tego typu szafka nie zajmuje podłogi i nie zmniejsza dostępnej powierzchni. Słupek wiszący, ze względu na to, że znajduje się na ścianie, pozwala bez wysiłku umyć podłogę. Dzięki swoim wymiarom nadaje też wnętrzu lekkości.

Słupki wiszące – gdzie je zamontować?

Słupek łazienkowy wiszący z łatwością umieścisz w mało ustawnym pomieszczeniu i wydzielisz w nim przestrzeń do przechowania kosmetyków i detergentów. Tego rodzaju szafki dostępne w Fabryce Mebli z łatwością wpasujesz we wnękę, zawiesisz przy wannie lub umywalce bądź nad toaletą. Tym bardziej, że z pomocą kreatora dokładnie dopasujesz rozmiar słupka do dowolnych wymiarów wnętrza. Podczas montażu pamiętaj, by umieścić szafki wiszące na odpowiednio dobranej wysokości, która umożliwi wygodne sięganie po kosmetyki i akcesoria łazienkowe. Za komfortową wysokość dla większości dorosłych osób uznaje się te wynoszącą od 80 do 150 centymetrów. Warto też dobrać miejsce powieszenia wiszącego słupka łazienkowego do wzrostu domowników.

Słupki łazienkowe wiszące – jakie ich wymiary będą najlepsze?

Standardowy słupek łazienkowy wiszący ma głębokość od 20 do 25 centymetrów. Taki wymiar pozwala komfortowo ułożyć kosmetyki i środki czystości w szafie, a zarazem nie zajmuje wiele miejsca. Głębsza wersja słupka sprawdzi się także do przechowania ręczników. W przypadku urządzania łazienki o bardzo małym metrażu, polecamy szafkę wiszącą o głębokości wynoszącej około 15 centymetrów. Taki słupek łazienkowy wiszący również pomieści podstawowe akcesoria i kosmetyki. Może jednak się nie sprawdzić, jeśli zechcesz umieścić w nim duże ręczniki.

Szukasz łazienkowych słupków wiszących, które udźwigną ciężar mnóstwa kosmetyków? Zobacz więc proponowane przez nas szafki i stwórz z pomocą kreatora mebel o interesujących Cię wymiarach i pozostałych parametrach.