Lampy ścienne 

Lampy ścienne

Interesują Cię kinkiety ścienne, które uzupełnią wyposażenie Twojego domu lub mieszkania i uczynią przestrzeń jeszcze bardziej przyjazną? Sprawdź więc propozycje dostępne w Fabryce Mebli i zdecyduj się na najbardziej dopasowany do swoich potrzeb model! Oferujemy zarówno skromniejsze lampy, jak i te o bardziej spektakularnym designie – doskonale spełniające funkcję głównego elementu dekoracyjnego luksusowej przestrzeni.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru lampy ściennej?

Decydując się na kinkiety ścienne, zastanów się nad takimi kwestiami jak:

 • Wymiary i kształty – dopasuj lampę do wielkości wnętrza i efektu, na jakim Ci zależy. Wybrany produkt może prezentować się efektownie na sklepowej wystawie, jednak po znalezieniu się w niedopasowanej do swoich wymiarów przestrzeni prawdopodobnie jego wygląd nie będzie już tak wyjątkowy.

 • Miejsce montażu – niestety nie jest możliwy wybór całkowicie dowolnego miejsca na ścianie w celu instalacji kinkietów. O lokalizacji decyduje instalacja elektryczna, dlatego zanim zamówisz dane oświetlenie, sprawdź, gdzie możesz je umieścić.

 • Design – lampy ścienne powinny pasować pod względem estetyki do wystroju wnętrza, jego kolorów i kształtów oraz znajdującego się w nim wyposażenia. Zastanów się nad tym, czy chcesz, by oświetlenie stanowiło główną dekorację w danym pomieszczeniu, czy może tylko jeden z wielu elementów.

 • Moc źródła oświetlenia i barwa światła – wybierz parametry, które będą odpowiadały Twoim potrzebom. Osobom szukającym energooszczędnych rozwiązań polecamy żarówki LED-owe. Przemyśl również kwestię barwy światła. W pomieszczeniach przeznaczonych do skupionej pracy sprawdzi się barwa neutralna lub zimna, a we wnętrzach służących do relaksu – ciepła.

 • Możliwość regulacji kinkietu – w sytuacji, gdy oświetlenie ma oświetlać miejsce przeznaczone do czytania czy akcentować konkretne miejsca bądź przedmioty, warto wybrać kinkiet umożliwiający regulację kąta padania światła.

 • Koszt – ceny lamp ściennych są bardzo różne i zależą od wielu czynników, takich jak jakość materiału, precyzja wykonania, design.

Jakie kinkiety do jakiego wnętrza? Style aranżacyjne a oświetlenie

W Fabryce Mebli znajdziesz kinkiety ścienne, które dopasujesz do różnych stylów wnętrzarskich. Możesz zdecydować się na odpowiedni model w zależności od swojego gustu. Oferujemy kinkiety nadające się do wykorzystania w przypadku takich stylów jak:

 • Nowoczesny – w takim wnętrzu sprawdzą się lampy ścienne wyróżniające się prostymi, geometrycznymi kształtami oraz wyważoną kolorystyką.

 • Industrialny – zdecyduj się na kinkiety ścienne charakteryzujące się surową, kojarzącą się z przemysłową stylistyką formą. Jeśli chodzi o ich kolor, to dobrym wyborem będzie czerń, szarość i beż, więc dość neutralna kolorystyka. W celu urozmaicenia charakteru wnętrza warto też zdecydować się na wyraziste barwy, takie jak butelkowa zieleń i czerwień.

 • Skandynawski – we wnętrzu o takim stylu sprawdzą się lampy ścienne mające prostą formę i jasne barwy, takie jak biel, szarość i beż. Możesz również zdecydować się na czarne, metalowe kinkiety o charakterze industrialnym bądź wykonane z naturalnych materiałów, na przykład drewna.

 • Klasyczny – do takiego miejsca pasuje oświetlenie o symetrycznej formie i stonowanej kolorystyce oraz wykonane z wysokiej jakości materiałów. Warto wybrać lampę w odcieniu czerni, bieli, brązu lub złota.

 • Glamour – sprawdzą się tu wszelkie eleganckie i bogato zdobione lampy ścienne. Mogą one mieć ciemny, srebrny lub złoty kolor.

Jakie funkcje pełnią lampy ścienne?

Kinkiety często odgrywają rolę dodatkowego, dekoracyjnego źródła światła. Rzadko funkcjonują jako główne oświetlenie całego pomieszczenia, częściej uzupełniają podstawowe oświwtlenie. Mogą natomiast zostać użyte jako główne źródło światła w małych przestrzeniach. Warto też je wybrać, jeśli chce się stworzyć czytelniczy kącik w salonie o niewielkim metrażu lub sypialni. Nie zajmują one bowiem miejsca na podłodze, wymagają wyłącznie instalacji w ścianie. Dzięki kinkietom doświetlisz też wybrane miejsce i umożliwisz sobie lekturę bez zmęczenia oczu. Oświetlenie ścienne doskonale sprawdza się w funkcji dekoracyjnej – jego wyjątkowy design i ciepły blask emitowany po zapadnięciu zmroku dodaje miejscu elegancji i przytulności. Planując rozkład oświetlenia we wnętrzu warto pamiętać, że nie wystarczy montaż głównego światła, by wnętrze prezentowało się spójnie. Należy również zdecydować się na lampy o różnych funkcjach. Kinkiety ścienne mogą na przykład odgrywać rolę oświetlenia akcentującego, czyli służącego do rozjaśnienia konkretnych elementów wyposażenia, takich jak meble, rośliny, fotografie i obrazy.

W Fabryce Mebli znajdziesz różnorodne modele lamp ściennych – proponujemy zarówno kinkiety sprawdzające się we wnętrzu domu bądź mieszkania, jak i nadające się do montażu w luksusowym salonie kosmetycznym lub SPA.