Jak zrobić półkę na przetwory?
29.03.2021

Jak zrobić półkę na przetwory?

Przyszło nam żyć w trudnych czasach, w których bardzo dużo czasu spędza się w domu. Właśnie dlatego powinna to być przestrzeń, w której dobrze się czujesz i potrafisz się zrelaksować. Niektórym pomaga rowerek stacjonarny, inni odpoczywają przy lekturze. Są też osoby, dla których najlepszą formą relaksu jest tworzenie smakowitych przetworów. Marmolady, konfitury, warzywa i grzyby w zalewie – tworzone samodzielnie smakołyki można by wymieniać bez końca. Jeżeli również należysz do grona osób, które uwielbiają spędzać czas w kuchni, warto abyś zadbał o odpowiednią przestrzeń. Kompoty i dżemy są świetną sprawą, jednak trzeba je także gdzieś przechowywać. Idealnym miejscem na ekspozycję domowych specjałów są półki i regały kuchenne.

Półka na przetwory do kuchni

Domowe przetwory są nie tylko pyszne i zdrowe, ale często także niezwykle efektowne. Niektóre z nich można przechowywać poza lodówką, co równocześnie stanowi zaletę, jak i wadę. Oszczędzasz miejsce w lodówce, ale jednocześnie musisz znaleźć inną alternatywę. Świetnym rozwiązaniem jest półka kuchenna na domowe przetwory. Do wyboru masz gotowe egzemplarze, ale możesz zdecydować się także na półkę robioną na wymiar, której konstrukcja będzie dopasowana do konkretnej przestrzeni. Jeżeli jedna z kuchennych ścian nie posiada górnej zabudowy, wówczas jest to idealne miejsce na zawieszenie kilkupiętrowych półek. Co jednak zrobić w przypadku, w którym posiadasz dolne i górne szafki? Wówczas dobrym rozwiązaniem jest wąska półka, znajdująca się kilkanaście centymetrów pod linią górnych szafek. Z łatwością pomieścisz na niej słoiki, które dodatkowo będą stanowiły niebanalną ozdobę.

Regał kuchenny na przetwory

Jeżeli tworzenie przetworów jest jedną z Twoich pasji, oznacza to, że potrzebujesz znacznie więcej miejsca na swoje zbiory. W takim przypadku doskonałym wyborem jest regał. Najlepszym aspektem tego rozwiązania jest fakt, że regał na przetwory na wymiar może być przystosowany do Twoich potrzeb. Jeżeli specjalizujesz się w nalewkach, półki będą wyższe i głębsze, natomiast jeśli Twoją domeną są kompoty, wystarczą półki standardowych rozmiarów. Dla niektórych osób za abstrakcję może uchodzić dopasowywanie wymiarów regału do konkretnych przetworów, jednak w istocie jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca. Jeżeli posiadasz niewielką kuchnię, w której brakuje miejsca na dodatkowe meble, nie oznacza to, że musisz porzucić marzenia o tworzeniu przetworów. Przestrzeń dla regału może znaleźć się w nieoczywistym miejscu np. we wnęce w przedpokoju. Regał kuchenny pozwala nie tylko zagospodarować przestrzeń, ale także pięknie eksponuje rozmaite słoiczki pełne pyszności. Oglądając na co dzień swoje dzieła, zyskujesz motywację do dalszych eksperymentów kuchennych.