Uchwyty 

Uchwyty

Interesują Cię trwałe i estetyczne uchwyty do mebli, które nadadzą charakteru dowolnemu wnętrzu Twojego domu? Zabudowa kuchni, komoda do salonu, garderoba czy szafka łazienkowa – te wszystkie meble będą prezentowały się jeszcze lepiej, jeśli zadbasz o uzupełnienie ich designu o odpowiedni uchwyt. Tym bardziej że jeśli chodzi o estetykę i nastrój panujący w danym miejscu, szczegóły są niezwykle istotne. Trudno nie zauważyć, że to właśnie one decydują o stylu danego wnętrza. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór odpowiednich uchwytów do szafek kuchennych, mebli biurowych i łazienkowych. Nieważne, czy interesują Cię klasyczne, czarne gałki, czy może złote produkty w stylu glamour, w Fabryce Mebli znajdziesz idealne dla siebie modele.

Zadbaj o spójny styl wnętrza z pomocą uchwytów

Uchwyty do mebli biurowych, kuchennych lub łazienkowych, które oferujemy w naszym sklepie online, występują w rozmaitych formach – różnią się długością, szerokością, kształtem, materiałem wykonania i odcieniem. Poza tym część z nich jest matowa, a część błyszcząca. Przeglądając produkty, możesz się nimi zainspirować i zastanowić nad tym, jaki model interesuje Cię najbardziej. Uchwyty są nie tylko praktycznym elementem, dzięki któremu z łatwością otworzysz i zamkniesz szafkę lub szufladę, nie brudząc jej. Mimo że są niewielkie, skutecznie odmieniają wygląd pomieszczeń. W związku z tym projektanci wnętrz zawsze uwzględniają wpływ uchwytów meblowych na charakter danej przestrzeni. Możesz wybrać zarówno elementy o minimalistycznym designie, jak i bardziej dekoracyjne. Jedne sprawdzą się we wnętrzach industrialnych i loftowych, inne – w rustykalnych i bardziej klasycznych.

Uchwyty – różnorodne kształty, materiały i kolory

Uchwyty meblowe występują w rozmaitych kształtach – bardziej podłużnych, prostokątnych, krawędziowych, wpuszczanych czy okrągłych. W związku z tym z łatwością wybierzesz takie, które będą najlepiej pasowały do danego wnętrza i Twojego gustu. Każda z form jest też wygodna w użytkowaniu. Uchwyty do szafek i szuflad mają też różne kolory – srebrne, białe, czarne czy złote. Dodatkowo możesz zdecydować się na matowe lub połyskujące wykończenie elementów.

Proponowane w Fabryce Mebli uchwyty meblowe wykonujemy z różnego typu materiałów. Proponujemy modele wykonane z niklu, aluminium anodowanego, chromu lub satyny. Ze względu na częste otwieranie i zamykanie szafek i szuflad elementy te muszą cechować się wytrzymałością, by przetrwać długie lata. Dlatego nawet bardziej dekoracyjne uchwyty wyróżniają się ergonomiczną formą ułatwiającą korzystanie.

Srebrne, złote czy czarne uchwyty do mebli są profesjonalnie wykonane z dbałością o ich każdy szczegół. Wyróżnia je piękny, nasycony kolor i ponadczasowy design. Zarówno bardziej dekoracyjne uchwyty, jak i minimalistyczne, prawdopodobnie nie wyjdą z mody przez długie lata.

Rodzaje uchwytów do mebli

Podczas wyboru uchwytów do szafek pamiętaj o tym, że występują one zarówno w typowej formie, jak bardziej nowoczesnej – listwowej czy tradycyjnej – forma gałek. W zależności od tego, na osiągnięciu jakiego efektu zależy Ci we wnętrzu, wybierz odpowiedni model.

Listwowe uchwyty

Jeśli szukasz mniej typowych i nowoczesnych elementów wyposażenia, wybierz uchwyty listwowe. Możesz je spotkać również pod nazwą: nabijane lub wpuszczane. Szafy z zamontowanymi uchwytami listwowymi charakteryzują się pełnym prostoty, a zarazem elegancji designem. Dlatego też będą się dobrze prezentować we wnętrzach o różnych stylach. Ze względu na nowoczesny design sprawdzą się w pomieszczeniach minimalistycznych, industrialnych, loftowych i skandynawskich.

Gałki do szafek

Gałki meblowe w przeciwieństwie do uchwytów listwowych będą pasowały do wnętrz utrzymanych w tradycyjnym charakterze. Sprawdzą się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu klasycznym, rustykalnym, vintage, glamour i hampton. Gałki do szafek doskonale nadają się do zastosowania tam, gdzie istnieje niewiele miejsca do montażu uchwytów. Dlatego dobrze jest użyć ich w przypadku wąskich słupków w meblach łazienkowych i kuchennych, szuflad na biżuterię umieszczonych w garderobie i szuflad przeznaczonych do przechowywania sztućców w kuchennej zabudowie. Gałki o niewielkim rozmiarze zazwyczaj pozwalają na najbardziej komfortowe korzystanie z takich wąskich szafek. Tego rodzaju uchwyty będą też dobrym wyborem, jeśli chcesz spersonalizować wygląd mebli. Mają one bowiem na tyle charakterystyczny wygląd, że łatwo odmienią wygląd danego miejsca.

Jeśli chcesz odmienić wygląd wnętrza, wybierz więc uchwyty meblowe. To jeden z najprostszych sposobów na nadanie pomieszczeniu nowego charakteru.