Regał łazienkowy
17.03.2021

Regał łazienkowy

Czy wiesz, że domowe łazienki stały się prawdziwie popularne dopiero w XX wieku? Obecnie jest to pomieszczenie, bez którego trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Aranżacja łazienki może być niezwykle przyjemnym procesem, a jej ostateczny wygląd w znacznym stopniu zależy od tego, czy pomieszczenie pełni podstawowe funkcje czy jest też dodatkowo np. przestrzenią relaksu albo miejscem do przechowywania rozmaitych akcesoriów. Pewne natomiast jest, że coraz więcej osób decyduje się na zakup regału łazienkowego. Ten niepozorny mebel może całkowicie odmienić charakter Twojego wnętrza. Wreszcie kosz do prania przestanie być miejscem przechowywania ręczników, a kosmetyki nie będą już tłoczyć się na wannie.

Regały do łazienki – miejsce do przechowywania

Wielu projektantów wnętrz uważa, że podstawą dobrze urządzonego pomieszczenia jest zagospodarowanie przestrzeni do przechowywania. Nawet przy minimalistycznym trybie życia człowiek wciąż posiada przedmioty, które powinny mieć przypisane sobie miejsce. W przeciwnym razie bardzo łatwo o chaos i nieporządek.

Za sprawą regałów na wymiar możesz stworzyć mebel pasujący do każdego wnętrza. Nawet jeżeli Twoja łazienka jest niewielka i do tej pory uchodziła za mało ustawną, istnieje spora szansa, że uda się w niej zaaranżować miejsce do przechowywania.

Regały łazienkowe na wymiar pasują nawet do małych pomieszczeń ze skosami. Zaletą tego typu mebli jest również fakt, że dopasowujesz ich wielkość oraz rozkład do swoich potrzeb. Przykładowo, jeżeli mieszkasz sam i z powodzeniem wystarczają Ci dwa komplety ręczników, nie ma konieczności kupować wielkiego mebla, który zajmie połowę łazienki. Co najczęściej przechowuje się w łazience? Wśród popularnych akcesoriów z pewnością można wymienić ręczniki, ale także rozmaite akcesoria np. papier toaletowy, chusteczki oraz inne produkty higieniczne. Teraz wielkość szafek możesz dopasować do tego, jakie przedmioty będą w nich przechowywane.

Regał łazienkowy – Twoje własne SPA

Gdy piszemy o łazience, nie sposób nie wspomnień o kosmetykach. To właśnie one zdają się być nieodzowną częścią tego typu wnętrz. Niektórzy poprzestają na paście do zębów i żelu pod prysznic, jednak inni posiadają większą kolekcję kosmetyków, która musi się gdzieś zmieścić. Dodatkowo regał łazienkowy może stać się doskonałym miejscem na ekspozycję Twoich ulubionych kosmetyków. Sole do kąpieli, flakoniki perfum czy balsamy do ciała mogą się naprawdę pięknie prezentować. Niektórzy decydują się także na przelewanie części specyfików do szklanych buteleczek, dzięki czemu łazienka nabiera charakteru domowego SPA.

Za sprawą regału łazienkowego Twoje kosmetyki nareszcie będą odpowiednio wyeksponowane i będziesz mógł na bieżąco kontrolować stopień zużycia poszczególnych produktów. Regał łazienkowy świetnie łączy obie opisane wyżej funkcje. Dolna część może składać się z zamkniętych szafek, idealnych do przechowywania, natomiast górne otwarte półki staną się świetnym miejscem do ekspozycji dekoracyjnych flakoników.