Optymalne wykorzystanie przestrzeni dzięki meblom na wymiar
16.11.2018

Optymalne wykorzystanie przestrzeni dzięki meblom na wymiar

Zapotrzebowanie na przestrzeń użytkową w kuchni uzależnione jest przede wszystkim od mieszkańców – ich liczby oraz upodobań kulinarnych. Kuchnię, którą użytkować będą single zagospodarowuje się inaczej niż przestrzeń dla rodzin z dziećmi. Jak najlepiej wykorzystać obszar w kuchni, aby każdy centymetr został odpowiednio zagospodarowany?

Potrzeby domowników

Ilość i wielkość szafek w kuchni powinna zostać dostosowana w pełni do potrzeb domowników oraz tego, jakie mają upodobania kulinarne. Jeśli w kuchni ma znaleźć się wiele naczyń oraz przyborów do gotowania oraz pieczenia – powinniśmy zaplanować odpowiednio dużą przestrzeń do ich przechowywania. Patelnie, garnki oraz inne naczynia do gotowania warto umieścić w bliskim sąsiedztwie kuchenki. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szuflad czy wysuwanych szafek, które znacznie ułatwią nam dostęp do wszystkich naczyń. Systemy tego typu sprawdzają się również w przypadku szafek do przechowywania żywności. W tym przypadku również ważne są upodobania domowników, czyli częstotliwość robienia zakupów spożywczych. Jeśli zapasy uzupełniane są często – wtedy przestrzeń pakowna nie musi być duża. Jeśli natomiast domownicy wolą rzadko robić zakupy, ale są one bardzo duże, to odpowiednim rozwiązaniem będzie duża wysuwana szafka typu cargo, w której zmieszczą się wszystkie zapasy żywności.

Sprytne wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni

Współcześnie projektowane meble pozwalają na optymalne wykorzystanie każdej przestrzeni – nawet trudno dostępnych miejsc. Zabudowane mogą zostać nie tylko narożniki, szczeliny, ale nawet przestrzenie przy zlewozmywaku. Rozwiązania takie pozwalają na schowanie wielu przedmiotów do szafek, dzięki czemu kuchnia jest bardzo funkcjonalna oraz elegancka. Pomocne są również dodatki w postaci różnego rodzaju organizerów do szuflad, które umożliwiają dodatkową segregację przyborów do gotowania i pieczenia. Nie bez znaczenia pozostaje także kształt szafek. W wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem jest stworzenie zamiast dwóch szafek – jednej o większej pojemności.

Tworzenie kuchni jeszcze nigdy nie było tak proste

Fabryka Mebli oferuje możliwość samodzielnego zaprojektowania mebli na wymiar. Dzięki intuicyjnym narzędziom dostępnym na stronie, każdy może stworzyć meble idealne do swoich potrzeb. Opcja ta nie wymaga zaangażowania do pomocy stolarza, co znacznie skraca proces zamawiania mebli. Co ważne, meble stworzone w Fabryce Mebli mogą zostać złożone samodzielnie przez klienta. Nie potrzebujemy do tego celu nawet profesjonalnych narzędzi ani wiedzy stolarskiej – wystarczy posiadać nieco zdolności manualnych. Dzięki Fabryce Mebli każdy może zostać projektantem w swoim domu.