Jak zamawiać meble kuchenne?
15.11.2018

Jak zamawiać meble kuchenne?

Wybór odpowiednich mebli kuchennych zależy od wielu czynników. Idealnie zaprojektowana przestrzeń kuchenna powinna być nie tylko wygodna dla domowników, ale też pasująca do stylistyki całego wnętrza. O czym należy pamiętać podczas projektowania mebli kuchennych?

Pomieszczenie

Pierwszym krokiem w projektowaniu mebli jest dokładne zmierzenie przestrzeni, która ma zostać zagospodarowana. Dzięki temu nie umknie nam żaden centymetr oraz unikniemy problemów związanych ze źle dopasowanymi szafkami. Przestrzeń wymusza też często zastosowanie określonych rozwiązań. Jest to szczególnie widoczne w przypadku wnęk czy skosów. Bardzo często tego typu przestrzenie pozostawały niewykorzystane. Nowoczesne wzornictwo oraz opcja stworzenia mebli na wymiar pozwalają na pełne wykorzystanie każdej, nawet najbardziej wymagającej przestrzeni.

Oczekiwania

Odpowiednio zaprojektowana kuchnia powinna być zgodna z oczekiwaniami domowników. Wielkość kuchni, ilość i rodzaje szafek, wyposażenie czy w końcu wygląd mebli – wszystkie te elementy powinny być przemyślane, aby produkt końcowy, jakim jest kuchnia, był w pełni funkcjonalny. W tym celu dobrze jest poszukać inspiracji, aby mieć świadomość rozwiązań, jakie dostępne są w przypadku przestrzeni kuchennych.

Projekt

Kluczową kwestią w przypadku zamawiania mebli kuchennych jest odpowiednio przygotowany projekt. Należy zaplanować wszystkie elementy wyposażenia mając na uwadze zarówno wymiary dostępnej przestrzeni, jak też preferencje domowników. Nie możemy także zapomnieć o różnego rodzaju sprzętach domowych, takich jak lodówka czy kuchenka. Elementy tego typu dostępne są także w różnych rozmiarach, co powinno zostać uwzględnione w projekcie mebli kuchennych. Projekt powinien również dokładnie określać wygląd naszych mebli – kolory frontów i rodzaje wykończeń. Bardzo duże znaczenie ma także oświetlenie, które powinno współgrać ze wszystkimi elementami wyposażenia kuchni.

Wykonanie

Dzięki nowoczesnym narzędziom dostępnym online, nie jest już konieczne zlecanie wykonania projektu kuchni oraz jej wykonania profesjonalistom. Konfigurator dostępny na stronie Fabryki Mebli pozwala na samodzielne zamówienie wszystkich mebli kuchennych – na określony wymiar i w danej stylistyce. Dzięki wsparciu wykwalifikowanych projektantów możliwa jest realizacja każdego projektu. Fabryka Mebli to miejsce, w którym spełniają się marzenia o idealnej kuchni.