Gabinet – stwórz przestrzeń, w której home office stanie się przyjemnością
13.01.2021

Gabinet – stwórz przestrzeń, w której home office stanie się przyjemnością

Ostatni rok zmusił wiele osób do podjęcia życiowych zmian. W momencie, w którym praca biurowa stała się niemożliwa, to dom zamienił się w jedyne w swoim rodzaju biuro. Home office jest znane niektórym zawodom. W ten sposób pracuje m.in. sporo grafików czy informatyków, jednak dla wielu osób jest to nowość, która wymaga zmiany trybu życia. Praca w domu różni się od tej wykonywanej w biurze. Znajdą się zwolennicy obu rozwiązań. Czym jednak charakteryzuje się home office? Przede wszystkim wymaga sporego samozaparcia i umiejętności skoncentrowania się w pozornie niesprzyjających warunkach. W domu jest bardzo wiele czynników, które mogą odwracać Twoją uwagę. Jeżeli mieszkasz z rodziną albo współlokatorami, to właśnie domownicy mogą stać się źródłem rozproszenia. 

W głowie pojawia się też natrętna myśl, że przecież może właśnie nadszedł idealny czas na sprzątanie albo na ucięcie sobie regeneracyjnej drzemki. Rozwiązaniem na zwalczenie tych wszystkich wabików jest wyznaczenie strefy przeznaczonej wyłącznie do pracy. W idealnym scenariuszu domowy gabinet zajmowałby cały pokój, ale przy odpowiedniej aranżacji wystarczy jedynie jego część. Dzisiaj podpowiemy, jak sprawnie i niewielkim kosztem urządzić home office.

Praktyczne regały do biura

Praca zdalna ma trochę minusów i trzeba się do niej przyzwyczaić, jednak niesie ze sobą również bardzo wiele korzyści. Zamiast tracić czas na stanie w korkach, możesz się swobodnie wyspać. Przy tym nie obowiązuje Cię ścisły dress code i nawet praca w dresie nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji poza poczuciem komfortu. By jednak docenić zalety domowego biura, potrzebna jest przestrzeń, która pomoże skupić się na pracy. W przypadku kiedy nie dysponujesz pokojem, który w całości mógłbyś przemienić w biuro, niezwykle przydatne mogą okazać się regały na wymiar. Pełnią one podwójną rolę. Nie tylko są doskonałym miejscem do przechowywania dokumentów, ale mogą również stanowić prowizoryczną ściankę działową. Regały do biura pozwolą wydzielić miejsce przeznaczone do pracy. Nawet jeżeli będzie ono składało się z zaledwie paru metrów kwadratowych, dzięki ażurowej konstrukcji regału wciąż będzie wydawało się wizualnie większe. Prawdziwa ścianka działowa ma w tym przypadku trzy podstawowe minusy. Po pierwsze wymaga sporych kosztów i nakładów pracy, a po drugie łatwo może sprawić, że w swoim nowym gabinecie będziesz czuł się jak w klatce. Wreszcie, jeżeli home office ma być tymczasowe, to stawianie ściany jest niepotrzebną inwestycją. Nawet jeżeli wrócisz do pracy biurowej i zapragniesz zmienić swoje home office, regał wciąż pozostanie przydatny, wystarczy go jedynie przestawić w inne miejsce. Regał na książki na wymiar przepuszcza część światła, sprawiając, że nie czujesz się całkiem odcięty od reszty pokoju. Jednak bardzo ważnym aspektem home office jest także zapewnienie odpowiedniego sztucznego oświetlenia. Często, by polepszyć komfort pracy, wystarczy zwykła lampka biurkowa.

Regał na książki na wymiar – sposób na uporządkowanie przestrzeni

Produkcja mebli na wymiar staje się coraz popularniejsza, a wszystko dlatego, że Konsumenci stają się bardziej świadomi swoich potrzeb. Kupowanie gotowego, ale nieidealnego mebla wypada znacznie mniej korzystnie niż zamówienie regału na książki na wymiar. Dzięki nowym możliwościom realne staje się wybranie m.in. wymiarów oraz rozkładu półek i szafek mebla, a także materiałów, z których ma zostać wykonany. Produkcja mebli na wymiar stwarza wiele ciekawych perspektyw, o których parę lat temu nie można było nawet marzyć. W czasach, w których tak wiele osób pracuje zdalnie, stworzenie sprzyjającej ku temu przestrzeni jest na wagę złota. Regały do biura umożliwiają wprowadzenie we wnętrzu porządku. Home office wiąże się często również z koniecznością przechowywania w domu całej masy papierów i dokumentów. Bardzo łatwo wprowadzić w nich chaos. Jeżeli nie masz na nie odpowiedniego miejsca, prędzej czy później coś się pogniecie albo zgubi. Regały na wymiar mogą być w pełni przystosowane do Twoich potrzeb. Jeżeli potrzebujesz miejsca na przechowywanie segregatorów, możesz specjalnie pod nie dobrać wymiary półek. Z kolei w szufladach znajdzie się miejsce na ważniejsze dokumenty, które w sposób szczególny chcesz chronić przed zniszczeniem. Praca w domu może być niezwykle przyjemnym zajęciem, jednak najważniejsze, aby zapewnić sprzyjające ku temu warunki.