Lampy sufitowe 

Lampy sufitowe

Sufitowe oświetlenie to element wyposażenia, bez którego trudno sobie wyobrazić w pełni urządzone wnętrze. Stanowi ono zazwyczaj nie tylko główne źródło światła w pomieszczeniach, lecz także jeden z podstawowych detali decydujących o charakterze danego wnętrza. W Fabryce Mebli znajdziesz ogromny wybór sufitowych lamp – do salonu, kuchni czy łazienki. Sprawdzą się one zarówno wtedy, gdy jesteś wielbicielem minimalistycznych rozwiązań, jak i bardziej dekoracyjnych. Zobacz już dziś wszystkie nasze propozycje i zdecyduj się na tę najlepiej spełniającą Twoje potrzeby.

Oświetlenie sufitowe – jaką funkcję pełnią we wnętrzu?

Do oświetlenia, które zazwyczaj bierze się pod uwagę na początkowym etapie urządzania przestrzeni, należą lampy sufitowe. Umieszcza się je często w centralnym miejscu jako główne źródło światła. Lampy mają różne wielkości i kształty – należy wybrać takie, które będą dopasowane do metrażu danego wnętrza. Oświetlenie o zbyt małych wymiarach może prezentować się mało korzystnie. Sufitowe lampy mogą rozjaśniać część salonu, jadalni czy sypialni lub całą przestrzeń. Wykorzystując tego rodzaju oświetlenie, rozjaśnisz konkretne elementy wyposażenia, na przykład obrazy lub fotografie. Lampa sufitowa odgrywa często rolę głównego źródła światła, znajdującego się w centralnym miejscu, dlatego przemyśl dokładnie, jaki design Cię interesuje i dopasuj oświetlenie do stylu wnętrza i mieszczących się w nim elementów.

Jaką barwę światła sufitowego wybrać?

Funkcja, jaką lampa sufitowa pełni we wnętrzu, zależy również od barwy światła użytej żarówki. Oddziałuje ona na samopoczucie, pobudza umysł do pracy lub sprzyja jego przejściu w stan relaksu. Jeśli często zdarza Ci się w pochmurne dni korzystać ze sztucznych źródeł oświetlenia, to tym bardziej podczas wyboru sufitowej lampy weź pod uwagę barwę światła. Zdecyduj się na ciepły odcień, w przypadku gdy chcesz w pomieszczeniu stworzyć nastrój sprzyjający odpoczynkowi. Zimny, chłodny odcień bądź neutralny wybierz natomiast, jeżeli zależy Ci na pobudzeniu umysłu i większym skupieniu.

Lampy sufitowe glamour

W Fabryce Mebli znajdziesz między innymi oświetlenie sufitowe w stylu glamour. Charakteryzuje się ono elegancją, bogatymi zdobieniami i często ciemniejszą kolorystyką, taką jak złoto, miedź i srebro. Sprawdza się w salonach, łazienkach, kuchniach, sypialniach i gabinetach o luksusowym wystroju. Często jest dodatkowo wyposażone w dekoracyjne elementy w postaci mieniących się w świetle kryształków. Aby stworzyć spójną, elegancką aranżację, do lamp sufitowych należy dobrać elementy wystroju o podobnym charakterze, na przykład kinkiety, zegary i świeczniki.

Lampy sufitowe art déco

Oświetlenie art déco wyróżnia się luksusowym charakterem, asymetryczną lub geometryczną formą i zdobieniami. Oryginalne lampy utrzymane w tym stylu pochodzą z lat 20. i 30. XX wieku – ich design charakteryzują wpływy secesji, modernizmu i kubizmu. Oferowane w Fabryce Mebli sufitowe lampy doskonale sprawdzą się we wnętrzu wypełnionym wyposażeniem o charakterze unowocześnionego art déco. Często oświetlenie tego typu posiada dodatkowe, dekoracyjne elementy, takie jak szkło, metal i kryształy. Dodają one lampom blasku i elegancji. Jeśli chcesz stworzyć spójną, nowoczesną, a zarazem korzystającą z estetycznego dziedzictwa minionego czasu aranżację, zastanów się również nad wyborem takich elementów jak świeczniki, plakaty czy zegary.

Lampy sufitowe minimalistyczne

Jeśli jesteś zwolennikiem minimalistycznych i funkcjonalnych rozwiązań we wnętrzu lub szukasz nowoczesnego oświetlenia do biura, sprawdź naszą ofertę lamp o prostych formach, pozbawionych dekoracyjnych elementów. Tego rodzaju oświetlenie umieścisz we wnętrzu skandynawskim, loftowym, industrialnym czy eco. Ma ono stonowaną kolorystykę i kształt okrągły, kwadratowy czy prostokątny.

Lampy sufitowe industrialne

Industrialne oświetlenie sufitowe charakteryzuje się surowym, kojarzącym się z przemysłowymi fabrykami designem. Mogą doskonale uzupełnić wnętrze o mało przytulnym wystroju, ale też dodać odrobiny loftowego klimatu przestrzeni urządzonej w ciepły i nastrojowy sposób. Warto je zamontować w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu modern farmhouse, skandynawskim, rustykalnym lub vintage.
Jeśli chcesz, by wnętrze domu lub mieszkania prezentowało się spójnie, możesz zdecydować się na wybór nie jednej lampy sufitowej, ale kilku modeli przeznaczonych do montażu w salonie, kuchni, łazience, sypialni i gabinecie. Polecamy również uzupełnienie oświetlenia sufitowego o dodatkowe źródła światła w formie kinkietów, lamp biurkowych i podłogowych.