Wyspowe 

Okapy wyspowe

Okap kuchenny wyspowy to rodzaj pochłaniacza, który odznacza się nowoczesnym i designerskim wyglądem. Zazwyczaj przyjmuje formę tuby doskonale spełniającej nie tylko praktyczne potrzeby, lecz także estetyczne ze względu na wyróżniający się wygląd. Zamontujesz go w suficie nad wyspą kuchenną i płytą grzewczą. Okap wyspowy nie tylko usunie parę wodną, drobinki tłuszczu i nieprzyjemne zapachy powstające w czasie gotowania. Doświetli też dodatkowo wnętrze. Prawdopodobnie każda osoba, która często przygotowuje posiłki, wie, jak ważną rolę podczas gotowania odgrywa oświetlenie.

Okap kuchenne wyspowe – dobre rozwiązanie dla kuchni połączonej z salonem

Okapy nad wyspę spotkasz głównie w aranżacjach, gdzie niewielka lub średniej wielkości kuchnia łączy się z salonem. Wyspa kuchenna wyposażona w płytę grzewczą doskonale oddziela od siebie dwie przestrzenie, które pełnią odmienne funkcje. W jednej części przygotujesz posiłki, a w drugiej – spotkasz się z bliskim i znajomymi. Zastosowanie wyspy wyposażonej w płytę grzewczą i dodatkowe miejsce robocze oraz powieszenie nad blatem okapu wyspowego to dobry pomysł na aranżację wnętrza o niewielkim metrażu. Podczas gotowania w kuchni połączonej z salonem nie musisz ukrywać się przed gośćmi w odrębnym pomieszczeniu – możesz gotować i swobodnie rozmawiać. Okap wiszący wyspowy skutecznie pochłania różne aromaty i drobinki tłuszczu. Nie martwisz się więc również tym, że nie zawsze przyjemny zapach gotujących się potraw bądź para wodna rozprzestrzenią się po całym wnętrzu i osiądą na meblach. Ponadto plan kuchni, w której miejsce do przygotowywania posiłków znajduje się w centrum, prezentuje się praktycznie i estetycznie.

Okap wyspowy sufitowy – działa zarówno jako wyciąg, jak i pochłaniacz

Wiele okapów wyspowych dostępnych w Fabryce Mebli może pracować zarówno w trybie pochłaniacza, jak i wyciągu. W przypadku pierwszej opcji urządzenie oczyszcza powietrze i wtłacza je ponownie do wnętrza. Drugi wariant, czyli wyciąg, zastosujesz jedynie wtedy, gdy pomieszczenie podłączono do kanału wentylacyjnego. Wówczas okap wyspowy odprowadzi parę wodną, drobinki tłuszczu, nieprzyjemne zapachy i zassane powietrze na zewnątrz. Pochłaniacz zamocujesz nad wyspą z pomocą stelażu dołączonego do urządzenia.

Dobierz wyspowy okap do stylu wnętrza swojego domu

Aranżacja nowoczesna

Okapy kuchenne wyspowe często przybierają interesującą formę tuby. Dlatego doskonale sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. W tego typu stylu spore znaczenie odgrywają ciekawe, często geometryczne formy. W związku z tym okrągły okap wyspowy będzie dobrze się prezentował w nowoczesnym wnętrzu. Możesz zdecydować się na pochłaniacz w mniej przyciągającym wzrok odcieniu, takim jak biel lub czerń. Jeśli zaś chcesz, by okap wyspowy stanowił główny element dekoracyjny pomieszczenia, zdecyduj się na jego wersję w kolorze złotym, miedzianym lub srebrnym.

Aranżacja skandynawska

Okap wiszący czarny, biały lub szary to dobry wybór w przypadku wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. W tego rodzaju aranżacji ważna jest prostota, naturalność i funkcjonalność – dlatego wyspowy okap powinien mieć minimalistyczny design i biały, szary, czarny lub beżowy kolor. Dodające wnętrzu ciepła światło również odgrywa istotną rolę w skandynawskim stylu. Dlatego wszelkie dodatkowe źródło oświetlenia, takie jak choćby te umieszczone w okapie, doskonale sprawdzi się w skandynawskim stylu.

Aranżacja rustykalna

Charakterystyczne dla stylu skandynawskiego wykorzystanie naturalnych materiałów i kolorów, takich jak biel, brąz i szary, spotkasz także we wnętrzach rustykalnych. Okap wyspowy sufitowy w stylu czerpiącym inspiracje z natury może być czarny, biały, szary lub zielony. Nie wybieraj modeli w rzucających się w oczy odcieniach, takich jak złoty i srebrny.

Aranżacja klasyczna

Kuchnia w stylu klasycznym powinna być elegancka i wyposażona w elementy o ciepłych i jasnych odcieniach. W takich wnętrzach sprawdzą się okapy wyspowe o stonowanej kolorystyce i zarówno prostej, jak i dekoracyjnej formie. Dobrze, jeśli pochłaniacz jest wyposażony w dodatkowe światło, które pełni istotną funkcję we wnętrzach utrzymanych w stylu klasycznym.

Aranżacja glamour

Jeśli urządzasz kuchnię w stylu glamour, wybierz okap wyspowy, który przyciągnie wzrok intensywnym kolorem i połyskiem. Możesz zdecydować się na elegancki model w złotym lub srebrnym odcieniu. Aranżacja glamour powinna być jak najbardziej luksusowa, pełna blasku i światła.

Bez względu na to, jakiego rodzaju okapy wyspowe Cię interesują – czy będą to pochłaniacze o neutralnej kolorystyce, czy może wyróżniające się blaskiem i intensywnym odcieniem, w Fabryce Mebli znajdziesz odpowiednie produkty.