Okapy przyścienne 

Okapy przyścienne

Okap przyścienny może działać zarówno jako pochłaniacz kuchenny, jak i wyciąg transportujący nieprzyjemne zapachy i drobinki tłuszczu na zewnątrz. Urządzenie pozbędzie się pary wodnej, wilgoci, przykrych aromatów i zanieczyszczeń z pomieszczenia, dzięki czemu meble przez długi czas nie ulegną uszkodzeniu i zachowają estetyczny wygląd. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości powietrzu w domu lub mieszkaniu, zdrowszym życiu i komfortowym gotowaniu, już dziś zdecyduj się na przyścienny pochłaniacz lub wyciąg.

Okap przyścienny – uniwersalny model

Przyścienne okapy należą do najbardziej uniwersalnych wersji pochłaniaczy i wyciągów. Występują w wielu wariantach stylistycznych i kolorystycznych oraz są wyposażone w rozmaite dodatkowe funkcje. W zależności od charakteru wnętrza i swoich potrzeb możesz zdecydować się na okap przyścienny czarny, biały, srebrny lub taki o wyróżniającym się kolorze. Podczas wyboru urządzenia zwróć uwagę przede wszystkim na jego wydajność. Pochłaniacz bądź wyciąg o większej efektywności nadaje się do użytku w kuchni o dużym metrażu. Warto na niego postawić również wtedy, gdy często gotujesz i potrzebujesz urządzenia, które pochłonie parę wodną i drobinki tłuszczu.

Pochłaniacz czy wyciąg kuchenny? Praca w wybranym trybie

Okap przyścienny może działać zarówno w trybie pochłaniacza, jak i wyciągu. Druga z funkcji jest możliwa do zastosowania wyłącznie w przypadku kuchni podłączonej do kanału wentylacyjnego, który odprowadza powietrze na zewnątrz. Głównym filtrem, w jaki wyposaża się okap, jest zazwyczaj filtr aluminiowy oczyszczający powietrze z unoszących się w nim i osiadających na meblach drobinek tłuszczu. Do urządzenia w formie pochłaniacza warto dokupić filtry węglowe, które dodatkowo oczyszczą powietrze z nieprzyjemnych zapachów.

Modele okapów przyściennych

Istnieje wiele wariantów nowoczesnych okapów przyściennych. Najbardziej znany jest standardowy model w formie odwróconej litery „T”. Szerokość okapu zaczyna się od 45 centymetrów, a kończy nawet na 120 centymetrach. W związku z tym bez problemu dobierzesz urządzenie o wymiarach dopasowanych do wnętrza i swoich potrzeb. Praktycznym modelem jest okap przyścienny skośny, który zajmuje niewiele miejsca i pozwala komfortowo przemieszczać się podczas gotowania. Jeśli zaś szukasz urządzenia, którego design będzie przyciągał wzrok domowników i gości, zdecyduj się na okap przyścienny okrągły. Mimo niewielkiego rozmiaru przyścienne okapy skutecznie usuwają nieprzyjemne zapachy.

Okapy kuchenne – materiały

W Fabryce Mebli proponujemy wyłącznie okapy przyścienne wykonane z solidnych materiałów. Wiemy, jak ważne jest, by były one odporne na niełatwe warunki panujące w kuchni oraz wilgoć i parę wodną powstające podczas gotowania. Możesz na przykład wybrać model stworzony ze stali lakierowanej i hartowanego szkła. Innym wariantem jest okap kuchenny przyścienny z nierdzewnej stali szlachetnej. Niektóre modele umożliwiają pomalowanie ich na dowolny kolor. Jeśli więc chcesz dokładnie dopasować odcień do wystroju wnętrza lub interesują Cię okapy kuchenne w rzadko proponowanej kolorystyce, wybierz tego typu urządzenia. Pochłaniacz kuchenny lub wyciąg to nie tylko praktyczna część wyposażenia. Doskonale sprawdzi się także jako intrygujący i przyciągający wzrok element.

Dodatkowe funkcje okapów

Okapy przyścienne zazwyczaj są wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak na przykład oświetlenie diodowe, które rozjaśnia przestrzeń roboczą i czyni gotowanie bardziej komfortową czynnością. Dodatkowe światło to nie tylko praktyczny element wyposażenia, lecz także budujący ciepły klimat we wnętrzu. Oświetlenie sprawia, że przestrzeń prezentuje się znacznie przyjaźniej. Okapy przyścienne mają też różne stopnie prędkości i opcję przyspieszenia. Dzięki tym funkcjom dostosujesz pracę urządzenia do swoich potrzeb i przefiltrujesz całe powietrze we wnętrzu. W przypadku wyboru pochłaniacza przyda się też czujnik filtra aluminiowego, który będzie informował o potrzebie wyczyszczenia tej części. Niektóre z modelów okapów przyściennych są wyposażone w sensor pary, który po włączeniu urządzenia automatycznie dostosowuje intensywność pochłaniania i wyłącza urządzenie po zakończeniu gotowania. Wygodę używania okapu przyściennego zwiększa także minutnik i wyłącznik czasowy. Dzięki rozmaitym funkcjom możesz wybrać wyciąg lub pochłaniacz, który zapewni Ci jak największą wygodę.

Przyścienny okap to urządzenie, którego potrzebujesz w swojej kuchni? Sprawdź więc modele dostępne w Fabryce Mebli i wybierz dopasowany do wnętrza pochłaniacz lub wyciąg.