Uchwyty listwowe 

Uchwyty listwowe

Uchwyty listwowe będą estetycznie się prezentowały przede wszystkim we wnętrzach, które są utrzymane w nowoczesnym stylu. Ich design jest bowiem mocno minimalistyczny i raczej niekojarzony z pomieszczeniami o bardziej tradycyjnym designie. Uchwyty listwowe, zwane inaczej zintegrowanymi, montuje się w górnej części szafki bądź szuflady. Jeśli chcesz je zainstalować w swoich meblach, zainspiruj się propozycjami Fabryki Mebli.

Uchwyty listwowe – do jakich wnętrz?

Listwowe uchwyty do mebli bywają też nazywane nabijanymi lub wpuszczanymi. Korzystając z nich, musisz włożyć palce między fronty i otworzyć szufladę bądź szafkę, pociągając ją od wewnątrz. Dzięki nim w komfortowy sposób otworzysz meble i wyjmiesz z nich potrzebne naczynia czy produkty spożywcze. Szafki z zamontowanymi w nich listwowymi uchwytami cechuje prosty, elegancki wygląd. W związku z tym pasują one do bardzo wielu wnętrz – przede wszystkim jednak do tych utrzymanych w stylu minimalistycznym, skandynawskim, loftowym lub industrialnym. W Fabryce Mebli oferujemy listwowe uchwyty w kolorze białym, czarnym, srebrnym. Ponadto możesz wybrać zarówno wersję błyszczącą, jak i matową. Oferowane uchwyty zamontujesz w meblach znajdujących się w kuchni, salonie, sypialni lub łazience.

Uchwyty listwowe – model, na który warto się zdecydować

Listwowe uchwyty meblowe stanowią dobrą alternatywę dla tych tradycyjnych. Nie ma więc niczego zaskakującego w tym, że cieszą się całkiem dużą popularnością. Uchwyty są dostępne w wielu formach – mogą być zarówno długie na całą szerokość szafki, jak i krótsze. Możesz więc zdecydować się na taką wersję, która będzie najbardziej pasowała do wymiarów mebli. Bez względu na wybór wariantu możesz liczyć na wygodę użytkowania szafek.

Uchwyty listwowe oferowane w Fabryce Mebli są produkowane z różnego rodzaju materiałów. Możesz zdecydować się na model stworzony z aluminium anodowanego, satyny, chromu lub niklu. Szafy i szuflady kuchenne zazwyczaj są dość często otwierane i zamykane. W związku z tym powinny wyróżniać się jak największą trwałością. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom i właściwemu montażowi listwowe uchwyty przetrwają długie lata. Ich ergonomiczna forma pozwoli zaś na jak najbardziej komfortowe korzystanie z mebli.

Bez względu na to, jakie uchwyty listwowe wybierzesz spośród propozycji Fabryki Mebli, masz pewność ich precyzyjnego wykonania, ponadczasowego wyglądu i nasyconego, pięknego koloru. Ze względu na swój minimalistyczny design opisywany model uchwytów prawdopodobnie nigdy się nie zestarzeje. Proponowane uchwyty listwowe są skrupulatnie zaprojektowane i wykonane z trwałych materiałów.

Mimo że listwowe uchwyty nie stanowią głównego elementu dekoracyjnego wnętrza, mocno oddziałują na to, w jaki sposób prezentują się meble. Warto też zauważyć ich wpływ na charakter wnętrza – nadają mu nowoczesnego klimatu.

Uchwyty listwowe – jak je wybrać?

Uchwyty listwowe są minimalistyczne. W związku z tym mogłoby się wydawać, że właściwie nie trzeba zastanawiać się nad wyborem ich konkretnego rodzaju. Tymczasem jeśli chcesz umieścić je na frontach szaf i szuflad całej zabudowy kuchennej, musisz pamiętać, że uchwyty będą miały spory wpływ na charakter całego wnętrza. Powinny więc one odpowiadać pod względem designu wybranym frontom szaf. Ponadto warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Uchwyt powinien pasować do dłoni, nie być zbyt mały lub za duży. Otworzenie i zamknięcie szuflady lub szafki nie powinno sprawiać trudności domownikom. Inaczej codzienne korzystanie z mebli może być mało komfortowe.

Uchwyty – dodatek, który nadaje wnętrzu charakteru

Jeśli chcesz, by wnętrze zyskało konkretny charakter, wykorzystaj meblowe dodatki. Dobrym pomysłem mogą być na przykład uchwyty. Z ich pomocą uzupełnisz design zabudowy kuchennej, komody w salonie, szafki łazienkowej lub garderoby. Dzięki uchwytom listwowym meble będą prezentowały się jak w pełni wykończone i estetyczne. To właśnie detale decydują o charakterze danej przestrzeni i tym, jaki klimat w niej panuje – czy jest on bardziej chłodny, czy może zapraszający do przebywania. Uchwyty to nie tylko praktyczny element, który pozwala na łatwe otworzenie i zamknięcie szafy bądź szuflady bez brudzenia jej. Są one niepozorne i mają niewielki rozmiar, ale wpływają na ostateczny wygląd i odbiór wnętrza.

Zastanawiasz się, czy uchwyty listwowe do mebli będą odpowiednie do montażu w Twoich szafach lub szufladach? Chcesz wiedzieć, jakie wymiary tego dodatku pasują do Twoich mebli? Skontaktuj się z nami – w Fabryce Mebli chętnie doradzimy Ci właściwy wybór.